E6

a: Mida võiks sellele härrale vastata? (2.199)

(l)p: (1.321)

b: Noh, ma vastaks võibolla nii, et amerikaniseerumine - oleneb jälle, kuidas seda defineerida -, aga teatud välised tunnused on kindlasti olemas. Moskvas on McDonalds ja ja Snickersit söövad lapsed ja vanaemad ja. Nii et selline, ütleme, ameerikaliku massikultuuri sissetulek Venemaale on täiesti olemas. Teine küsimus on, kuivõrd - kui nüüd amerikaniseerumise all mõelda sellist läänelikku ühiskonna korraldust ja teatavat majandusmudelit ja, siis ma kardan, et selles mõttes on Venemaal sinna veel päris pikk maa. Nii et ütleme, et välised tunnused mõned on saabunud, sisuliselt vist veel ei ole. (45.260)

(l)p: (0.170)

a: Ja rääkimata sellest, et ega venelane ja üldse slaavlane vist ei amerikaniseeru täies mõõdus mitte kunagi. (6.892)

b: Ja jumal tänatud, et ei amerikaniseeru, sest, et milleks kahte Ameerikat, oleks ikkagi parem, kui Venemaa jääks Venemaaks. (6.736)

a: Jah, samal ajal me võime ju ka sama küsimuse Eesti ja eestlaste kohta esitada ja me ju teps mitte seda ei taha, eks ole. (5.416)

b: Jaa. Ma arvan, et teatud amerikaniseerumine on paratamatu ja, ja teatud valdkondades ma arvan, et tuleks jääda niivõrd endaks kui võimalik. (10.276)

(l)p: (0.473)

a: Selge. (0.612) 

.