E4

a: No aga mis siis teha nüüd? Võibolla mõni ema, kes on äsja sügisel oma lapse lasteaeda pannud või, või ka kooli, tähendab, mis siis saab? Tulevad ja istuvad ja räägivad ära: laps ei kohane lasteaias. Te muidugi annate nõu, et proovige veel või, või (14.813)

(s)ab: Hmmm/tähendab (0.908)

a: mis, lasteaiast võib lõpuks ka ära võtta, kui laps ei kohane. Aga mis saab sellega, kes ei kohane näiteks koolis või, noh, ta ei ole nagu kollektiiviga hästi sobiv jah, selleks eluks, et missugused teed siin on? (12.822)

b: Noh, tähendab, siin tuleb kohe küsida, et mille pärast tuldi arsti juurde, mida tahetakse arsti käest. Sest ega sugugi kõik inimesed ei taha ühesuguseid asju. (9.875)

(s)p: (0.558)

b: Vat siin on väga erinev, suured erinevused. Mõned inimesed teavad väga kindlalt, mida nad tahavad. Oskavad kohe öelda, et vot tohter, me tahame rohtu. Tehke niimoodi, et vot ta käituks teistmoodi või (10.236)

a: Missugust rohtu siis? (0.834)

(l)ab: Mida purgist võetakse või?/No mingisugust ee, (1.524)

b: mida purgist võetakse ja mida saab anda, ja mis teeb rahulikuks, et ta ei oleks enam konfliktne ja tal oleks parem keskendumisvõime ja et ta suudaks paremini õppida ja niimoodi. No vot selliseid asju tahetakse. Siis mõnikord öeldakse niimoodi, et vot tohter võtke ja tehke temaga midagi, et ta hakkaks paremini käituma. Tehke temaga midagi, et ta kohaneks paremini. (15.993)

a: Kas selline asi on võimalik? (0.977)

b: On, selline asi on täiesti võimalik. No tihti on sedasi, et ega otse ei öelda, aga lõpuks me jõuame sinna välja. (6.037)

(l)p: (0.698)

a: Et hakkab paremini käituma? (1.326)

b: Ei noh, et, et läheksid mööda need probleemid, et hakkaks jah paremini käituma, et kohaneks paremini. Tehke midagi temaga! (5.862)

(s)p: (1.431)

b: Ja siis me hakkame sealt edasi arutama, et mis me siis ikka saame teha temaga ja see on päris, päris pikk jutt mõnikord, mis me ennem ära ajame, kui me jõuame kuskile tee otsale, mida me siis hakkame nüüd tegema lõppkokkuvõttes ja, ja no tihtipeale on see tõesti, nagu te ütlesite, et tahetakse nõu saada. (10.538)

(s)p: (0.698)

b: Noh, et kuidas ma pean tegema või... Seal taga on tegelikult soov saada mingisugust nippi. Noh, mingisugust: öelge mulle mingisugune noh käitumisjuhis või (13.678)

(s)ab: (jutt arusaamatu)/Noh mina arvan näiteks, et niisugust nippi pole olemas. (2.198)

b: No mina arvan sedasama. (1.396) 

.