Tiiu Erelt
Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu terminoloogiatoimkonna liige
Emakeele Seltsi keeletoimkonna liige (kuni mai 2007)
Eesti Rahvuskultuuri Fondi Wiedemanni allfondi halduskogu liige
Haridusterminoloogia komisjoni konsultant
Anu Haak
Alfred Kordelini fondi Eesti sihtrahade jaotamise töörühma esimees
Evi Juhkam
Eesti Regionaal- ja Vähemuskeelte Liidu juhatuse liige
Eestirootslaste Kultuuriseltsi liige
Marja Kallasmaa
Onomastica Uralica toimetuskolleegiumi liige
Mari-Liis Kalvik
Tartu Ülikooli eesti keele murrete ja ajaloo õppetooli ning EKI ühisprojekti eesti murrete elektroonilise korpuse töörühma liige
Indrek Kiissel
EKI inventeerimise komisjon
Margit Langemets
EKI teadusnõukogu liige.
Eesti Keele Sihtasutuse nõukogu liige.
Eesti Rakenduslingvistika Ühingu juhatuse liige (2004–).
Wiedemanni keeleauhinna komisjoni liige (2006–).
HTM juures asuva terminoloogiatöö korraldamise komisjoni liige (2007–).
Nelli Melts
EKI teadusnõukogu liige
Eesti Keelenõukogu liige
MTÜ Ajakiri Tallinn juhatuse liige, ajakiri peatoimetaja
Meelis Mihkla
Riikliku programmi „Humanitaar- ja loodusteaduslikud kogud” juhtkomitee liige
Argo Mund
Keelehooldekeskuse nõukogu liige
Sirje Mäearu
Eestikeelsete taimenimede ja botaanika terminoloogia komisjoni liige
Eesti Laborimeditsiini Ühingu terminoloogia töörühma liige
Üleriigilise terminoloogiatöö korraldamise komisjoni liige
Õpilaste Teadusliku Ühingu EKI-poolne kontaktisik
Helmi Neetar
Toimetuskolleegiumi liige: Atlas Linguarum Europae; Atlas Linguarum Fennicarum; ajakiri Oma Keel
ALE rahvuskomitee esimees
Emakeele Seltsi auliige
Vilja Oja
Euroopa keelte atlase Atlas Linguarum Europae (ALE) Eesti rahvuskomitee sekretär.
Läänemeresoome keelte atlase Atlas Linguarum Fennicarum (ALFE) toimetuskolleegiumi liige
Tiina Paet
Lapsehoiu valdkonna terminiprojekti juhtimine
Hille Pajupuu
Emakeele Seltsi revisjonikomisjoni liige
Riikliku programmi “Eesti keel ja rahvuslik mälu (2004–2008)” juhtkomitee liige
Eesti Rakenduslingvistika Ühingu asutajaliige
Eesti Rekenduslingvistika Ühingu aastaraamatu kolleegiumi liige
EALTE (European Association for Language Testing and Assessment) liige
Eesti Keele Instituudi teadusnõukogu sekretär
Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse testiarenduse töörühma liige
Peeter Päll
Eesti Keele Instituudi teadusnõukogu liige
Võru Instituudi teadusnõukogu liige
Eesti keelenõukogu liige
Emakeele Seltsi keeletoimkonna vanem
Kohanimenõukogu (Siseministeeriumi juures) aseesimees
Isikunimekomisjoni (Siseministeeriumi juures) aseesimees
Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjoni liige
ÜRO kohanimeekspertide rühma (UNGEGN) latinisatsioonisüsteemide töörühma juht
Rahvusvahelise Onomastikateaduste Nõukogu (ICOS) juhatuse liige
Haridus- ja Teadusministeeriumi terminoloogiatöö korraldamise komisjoni liige
Sõjandusterminoloogia alalise komisjoni (Kaitseministeeriumi juures) liige
Keelehooldekeskuse (Tartus) nõukogu liige
Ajakirja Keel ja Kirjandus kolleegiumi liige
Emakeele Seltsi aastaraamatu kolleegiumi liige
Ajakirja Oma Keel kolleegiumi liige
Maire Raadik
Emakeele Seltsi keeletoimkonna liige
Tallinna Ülikooli keeletoimetaja õppekava nõukogu liige
Justiitsministeeriumi ajakirja Õiguskeel toimetuse liige
Ajakirja Oma Keel toimetuskolleegiumi liig.
Tuuli Rehemaa
Lapsehoiuterminoloogia komisjoni töörühma liige 12.09–31.10.2007
Kristiina Ross
Ajakirja Keel ja Kirjandus toimetuskolleegiumi liige
Eesti Keele Instituudi teadusnõukogu liige
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse teadusnõukogu liige
Maria-Maren Sepper
Eesti Rakenduslingvistika Ühingu juhatuse liige (2006–).
Eesti Keele Instituudi ametiühingu juhatuse liige (2006–).
Eesti Rakenduslingvistika Ühingu aastaraamatu toimetuse liige
Ajakirja Oma Keel kolleegiumi liige
Urmas Sutrop
Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse nõukogu liige
Riikliku programmi "Eestikeelse terminoloogia toetamine (2008–2012)" juhtkomitee liige
Riikliku programmi "Eesti keele keeletehnoloogiline tugi (2006–2010)" juhtkomitee liige
Eesti keelenõukogu liige.
Eesti Keele Instituudi teadusnõukogu esimees.
Ajakirja “TRAMES. A Journal of the Humanities and Social Sciences” peatoimetaja.
'International Expert Review Panel of the EUROCORES programme on “The Origin of Man, Language and languages” (OMML) at the European Science Foundation' liige.
Eesti Keele Sihtasutuse nõukogu esimees.
OÜ Keelevara nõukogu liige.
Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi nõukogu liige.
Tartu Ülikooli juures asuva doktorikooli "Keeleteadus ja -tehnoloogia" nõukogu liige.
Lembit Vaba
Ajakirja Baltu filoloģija toimetuskolleegiumi liige
Emakeele Seltsi aastaraamatu toimetuskolleegiumi liige
Silvi Vare
Eesti keelehariduspoliitika ülevaate (Language Education Policy Profile) komisjoni liige
Jüri Viikberg
EKI teadusnõukogu liige
EKSA nõukogu liige
Võru Instituudi teadusnõukogu liige
TLÜ Eesti Demograafia Instituudi nõukogu liige
TLÜ humanitaarteaduste doktorinõukogu esimees
TLÜ filoloogiateaduskonna nõukogu ja eesti filoloogia osakonna nõukogu liige
Emakeele Seltsi abiesimees
ajakirja Oma Keel ja ESA toimetuskolleegiumi liige
Rahvuskaaslaste programmi nõukogu liige
RKP arhiivikonkursi komisjoni esimees
F. J. Wiedemanni keeleauhinna komisjoni liige
Ülle Viks
EKI teadusnõukogu liige