Nimetabelit juhivad Kevin ja Karmen

GRETHE RÕÕM

(Võrumaa Teataja, 20.10.2001)


Tänavu üheksa kuuga on Võrumaal sündinud 131 poissi ja 121 tüdrukut. Võru Maavalitsuse perekonnaseisuosakonna peaspetsialisti Hele Mägi kinnitusel on nimetrend muutumas. „Varasematel aastatel poistele pandud lemmiknimi Martin on asendunud Keviniga. Endisest rohkem pannakse lastele kaks eesnime."

Perekonnaseisuosakonna juhataja Külli Soosaare sõnul on vanematel lapse nimi nende juurde tulles olemas, mõned siiski veel kahtlevad. „Anname neile uurimiseks nimeraamatu, soovitada meie ei saa."

Mõned vanemad on oma lapsele sootuks erilise nime leidnud. Tänavu on poistele pandud nimeks Raoul Rocco, Brad, Vesley, Darcen, Remy Martiin, Dein, Stevon, Tajo. Tüdrukute vanemad on olnud tagasihoidlikumad. Vähemlevinud nimedest on Võrumaal pandud tüdrukule nimeks Hipp, Teiri, Kerttili, Geia, Genrieta, Daile, Lianna, Maigret, Sippie.

Eelistatuim nimi on tüdrukute seas Karmen (neli) ja poistel Kevin (üheksa). Ebatavalisi nimesid panevad rohkem vallasemad, üha enam on hakanud levima lapsele nime panemine mõne suguvõsaliikme järgi.

„Lapsele nime panemiseks peab kaasa võtma meditsiinilise sünnitõendi ja vanemate passid. Kohapeal täidetase neli dokumenti," rääkis Hele Mägi. Kui vanemate abielu on sõlmimata, saab lapsele panna nii ema kui isa perekonnanime.