Keeletehnoloogia ressursid: AVALEHEKÜLG  ·  TUTVUSTUS  ·  PROJEKTID  ·  TARKVARA  ·  DEMOD  ·  LINGID  

Eesti keele kõnesüntees

Tutvustus

Kõnesüntees on rakendus, mis võtab kokku pea kogu senitehtu. Osalesid kõik: Filosofti poolt on morfoloogiline analüüs, selle tulemuste ühestamine ning teiste moodulite integreerimine, Eesti Keele Instituudilt mittesõnade (numbrite, lühendite jms) töötlus koos suure tööga difoonide andmebaasi loomisel, Küberneetika Instituudi poolt difoonide andmebaas, prosoodiamudelid ja ekraanilugeja.

Tulemuseks on programm, mis muudab etteantud teksti kõneks ja saadab tulemuse arvuti kõlaritesse. Vaatamata sellele, et programm loeb eestikeelset igapäevateksti täiesti arusaadavalt, ei pea tegijad projekti lõpetatuks. Rääkimata kõnetuvastusest, mis samuti ei sünni üleöö.

Parem üks väljaöeldud sõna kui kaks paberil! Eelnevat teksti võib ka kuulata, kui te kahe megabaidi tõmbamist liiaks ei pea. Üksikute lausete sünteesimiseks võite kasutada ka eksperimentaalset veebiliidest.

Oma tööks vajab kõnesüntees eraldi programmi MBROLA (loe embrola, kodulehekülg http://tcts.fpms.ac.be/synthesis/mbrola.html). MBROLA on vaba mitteäriliseks ja mittesõjaliseks kasutamiseks. Keeletehnoloogia serveris on väljas süntesaatori versioon 311.