2012 » Kuupäev (sissetulemise/väljaminemise): from 01 Jaanuar 2012 to 31 Detsember 2012 » 2012-09-21

2012-09-21
meil
kiri
1-11/12/50
Setomaa Valdade Liit
N/A
20.09.2012
N/A
N/A
UNESCO-le seto leelo hoidmise aruande koostamine
Tere,Eesti peab esitama novembris UNESCO peakomiteele aruande vaimse kultuuripärandi nimekirja kantud kultuurinähtuste, sh SETO LEELO olukorra kohta. Rahvakultuuri keskus on palunud Setomaa Valdade Liidul koondada aruande jaoks seto leelo olukorra kohta seto kogukonnalt, asutustelt ja organisatsioonidelt tagasisidet, hinnanguid ja ettepanekuid.Meeldetuletuseks: seto leelo kandetaotlus koostati 2008.-2009. Aastal, UNESCO kandis seto leelo inimkonna vaimse kultuuripäradi nimekirja 2009.a sügisel. Ülevaade on seega vajalik koostada muutuste kohta perioodil 2008-2012 (viimasel viiel aastal).PALUME JÄRGMIST ABI ARUANDE KOOSTAMISEL:

Palume täiendada seto leele kaitse tegevuste rakenduskava faili (lisatud excel-fail) täpsustades 2011.a infot ning lisades 2012.a info. Kuna rakenduskava fail on väga mahukas, on selles orienteerumise lihtsustamiseks lisatud ka lühike selgitus rakenduskava faili kohta. Kui tabelisse vastuste lisamine on kellelgi keerukas, palun saatke vastused, kanname need ise tabelisse.
Peale selle palume vabas vormis tähelepanekuid, mõtteid ja arvamusi järgmistel teemadel:
Millised muutused on toimunud seto laulu ja kultuuri osas viimasel 5 aastal?
Millised muutused on teie laulupargis toimunud?
Kas ja kuidas on muutunud teie asutuse/organisatsiooni tegevus seto leelo kaitsmisel ja edendamisel ?
Kas seto leelo kandmine UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja on avaldanud mingit mõju? Muutnud midagi halvemaks? Lisanud uusi võimalusi?Aruande ettevalmistamise ajakava on selline:

· 28.septembriks palub Setomaa Valdade Liit kõigilt vastuseid aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kui kellelgi on võimalik, palun saata vastus varem, et oleks võimalik koondi tegemisega varakult alustada.

· Hiljemalt 4.oktoobriks paneme saadud materjali põhjal kokku koondinfo. Kui kellelgi on soovi seda üle vaadata ja saata täiendavalt oma seisukohad, palume sellest teada anda.

· 9.oktoobril tutvustab Setomaa Valdade Liit materjali Obinitsas, toimub arutelu

· Setomaa Valdade Liit täpsustab vastust ning esitab 12.oktoobril vastuse Rahvakultuuri keskusele

· Rahvakultuuri keskus valmistab ette Eesti aruande, vajadusel küsib täpsustusi.

· Eesti esitab aruaande UNESCO-le novembrisKüsimuste korral palun helistage 5622 2348!Ette tänades

Aare Hõrn, Setomaa Valdade Liit
N/A
N/A